Razvedrilna matematika

Zaključilo se je tudi tekmovanje iz razvedrilne matematike. Izmed 11 dijakov, ki so osvojili bronasto priznanje, so se trije uvrstili na državno tekmovanje, ki je potekalo 31. januarja na Gimnaziji Jurija Vege v Idriji. Vsi trije so bili zelo uspešni. Lovro Perše iz 2. b in Stela Balut iz 3. c sta osvojila srebrno priznanje, Luka Rodman iz 3. b pa je osvojil 2. mesto v državi in za to prejel zlato priznanje. Pohvale dobitnikom priznanj in hvala prof. Tereziji Krečič za mentorstvo.

Po državnem tekmovanju so nas organizatorji popeljali še v muzej, kjer je bila včasih topilnica živega srebra. Tam smo si ogledali, kako so včasih pridelovali in obdelovali živo srebro iz rude, pripeljane iz rudnika na drugi strani mesta, in kako je ta industrijska dejavnost ključno vplivala na življenje domačinov, razvoj mesta in pokrajine ob Idriji.

Aktualne objave

Prihajajoči dogodki

Matura INF

V ponedeljek, 15. junija, bo potekala matura iz informatike.

Vpis v 1. letnik in v DD

Od torka, 16. junija, do četrtka, 18. junija, bo na šoli potekal vpis osnovnošolcev v 1. letnik in v Dijaški 

Matura KEM

V torek, 16. junija, bo potekala matura iz kemije.

OIV

Od četrtka, 18. junija, do torka, 23. junija, bodo za dijake po razporedu organizirane OIV vsebine.

Matura BIO

V četrtek, 18. junija, bo potekala matura iz biologije.