Obisk čistilne naprave in vodarne

Predzadnji šolski dan smo dijaki 3. letnikov posvetili vodi. Priprava pitne vode za Ajdovščino in okolico poteka v Vodarni in vključuje ultrafiltracijo.

Filtri imajo 10 nm pore, ki zadržijo vse večje delce in bakterije v vodi. Zajeta sta dva izvira reke Hubelj, ki ima vse leto 8 stopinj (v prostorih vodarine služi kot naravna klima). Voda pot skozi naša bivališča zaključi kot odpadna voda na Centralni čistilni napravi Ajdovščina. V procesu čiščenja, ki vključuje mehansko in biološko stopnjo, se voda v enem dnevu očisti neraztopljenih in raztopljenih organskih snovi in je primerna za izpust v reko Hubelj. Hvala zaposlenim za njihov čas in izčrpno predstavitev.

Kristina Prosen

Aktualne objave

Prihajajoči dogodki

Rezultati mature

V ponedeljek, 13. julija, bomo v dopoldanskih urah slovesno razglasili rezultate mature in se poslovili od letošnje generacije maturantov.

Poletne počitnice

Od ponedeljka, 27. julija, do ponedeljka, 17. avgusta, bo šola zaprta. Želimo vam lep oddih!

Izpitni rok 2

Oda ponedeljka, 17. avgusta dalje, bo potekal jesenski rok popravnih izpitov.

Jesenska matura

Od sobote, 22. avgusta dalje, bo potekal jesenski rok mature.

Spoznavni dan

V soboto, 29. avgusta, bo za bodoče dijake 1. letnikov potekal spoznavni dan.